За 9 місяців 2015 року експорт українських товарів за кордон проти 9 місяців минулого року скоротився на 32,7% і склав 28,1 млрд дол.

Про це повідомила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі – торговий представник України Наталія Микольська на своїй сторінці в Facebook.

При цьому експорт товарів і послуг з України скоротився на 30,8%, до 34,3 млрд дол. Частка послуг у структурі українського експорту становила понад 18%.

Як наголошується, що Україна постачала продукцію в 214 країн світу. Найбільше – майже 32% – в Євросоюз. На другому місці – Російська Федерація (17%), на третьому – Туреччина (понад 6%).

До десятки найбільших покупців українських товарів також входять: Єгипет, Індія, США, Білорусь, Саудівська Аравія, Казахстан та Ізраїль.

За статистикою Мінекономіки, найбільше експортується продукції агропромислового комплексу та харчової промисловості – на 10,1 млрд дол., падіння проти аналогічного періоду минулого року – понад 15%.

На другому місці з показником 7,4 млрд дол. і падінням експорту майже на 40% – металургійна промисловість. На третьому – машинобудування (3,3 млрд дол., падіння на 43%).

Shipping In Ua — Выгодная ставка фрахта!