На внутрішніх елеваторах, закупівельні ціни на кукурудзу змін не зазнали, а на портових елеваторах знизилися на 30-50 грн/т. 

Про це йдеться у звіті Аграрного союзу України.

«Новий врожай тисне на закупівельні ціни, які другий тиждень поспіль схильні до зниження, що на наш погляд є невиправданим, адже на ринок в поточному маркетинговому році потрапить на 5,5 млн тонн менше української кукурудзи, ніж в минулому році. До того ж, гривня знову почала девальвувати, а експортні ціни на умовах поставки FOB поступово зростають — на 3 дол./т за останні два тижні», — йдеться в повідомленні.

Грудневий звіт МСГ США був нейтральним до ринку, оцінку світових залишків було зменшено незначно. Біржові котирування кукурудзи на Чиказькій товарній біржі зросли на 2,8 дол./т, під впливом достатніх темпів експортних продаж американської кукурудзи. Щоправда, опасіння щодо нарощування темпів аргентинської кукурудзи, наприкінці тижня знизили біржові котирування американської кукурудзи.

«Найближчим часом, ми не бачимо підстав для зниження внутрішніх цін на кукурудзу. Діючі сьогодні ціноутворюючі чинники свідчать на користь, хоч і помірного, але росту цін. Тому, рекомендуємо утриматися від продаж з метою підвищення рівня ринкової ціни», — коментують в Аграрному союзі.

Нагадаємо, в Україні практично завершено збирання кукурудзи: обмолочено 99% прогнозованих площ, намолочено 23 млн тонн зерна з середньою врожайністю 56,8 ц/га. В минулому році було зібрано 28,5 млн тонн кукурудзи, врожайність 60,3 ц/га.